План заходів

щодо відзначення в Керецьківській загальноосвітній

школі І-ІІІ ступенів Міжнародного  дня рідної мови

 

1.      Провести святкову лінійку на тему «Цвіти і сяй, моя державна!»

         19.02                                  Учителі української мови  та літератури,

                                                     педагог-організатор, учитель музики

2.      Організувати конкурс тематичних газет «Видатні мовознавці».

        Протягом 19-23.02.2018    Учителі української мови  та літератури,

                                                     класні керівники

 

3.      Зустріч із поетом-гумористом Павлом Чучкою по питанню створення документального фільму «Життя після життя», де ідеться про визначного мовознавця, професора, доктора філологічних наук П.П.Чучку.

         20.02.2018                         В.Маровді, Г.Маровді, С.Крещук.

4.       Поповнити бібліотечний фонд школи історико-етимологічними словниками професора П.Чучки «Слов’янські особові імена українців» та «Прізвища закарпатських українців». Ознайомити  педагогічний та учнівський колектив із цими книгами.

           Протягом 19.02-23.02     В.Маровді.

5.      Провести конкурси на кращий малюнок із теми «Люблю я край мого дитинства»

           Протягом 19 – 23.02       С.Крещук.

6.      Провести звіт хорового колективу школи, ансамблів на тему «Наша дума, наша пісня Не вмре, не загине…».

           21.02.2018                        М.Сакаль, В.Каланич. 

7.      Організувати зустріч із визначним поетом-земляком, автором понад 20 книг Василем Кузаном напередодні його 55-тиріччя.

          22.02.2018                         В.Маровді.

8.       Провести  конкурс  на  кращого читця поетичного   чи прозового  твору  на тему «В серці ніжну і погідну збережу я мову рідну».

          23.02.2018                         М.Черепко.

9.       Оформити у шкільній бібліотеці і кабінеті української мови та літератури, класних кімнатах початкової ланки книжково-ілюстративні виставки словників, художньої та публіцистичної літератури про Україну, рідну мову на теми: «До мови серцем пригорнись», «І там, де звучить рідна мова, живе український народ».

         19.02-23.02.18 р                М.Черепко, учителі української мови і літератури,  

                                                    учителі початкових класів.

10.   Узагальнити проведену роботу з обов’язковим висвітленням її на сайті Керецьківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, в засобах масової інформації.

                                                     В.Маровді,  Н.Варга

 

 

Директор школи                                                                         В.Андрела

 

 

 Заступник директора школи з навчально-виховної роботи, вчитель української мови і літератури Василь Маровді відкриває святкову лінійку на тему "Цвіти і сяй,моя державна!.."

 

Василь Маровді розповідає про наукову діяльність професора, доктора філологічних наук, колишнього декана філологічного факультету Ужгородського державного університету Чучки Павла Павловича, а також знайомить учнів і вчителів із його словниками "Прізвища закарпатських українців" та "Слов`янські імена українців.

Літературно-музична композиція "І в серці обізветься рідна мова", підготовлена вчителями української мови і літератури Суплінчак Г.І., Сакаль Т.В., Пацан Т.В. та вчителькою музики Сакаль М.І.

Проведення конкурсу української пісні на тему"Мова барвиста, мова багата, рідна і тепла, як батьківська хата".

Конкурс тематичних газет «Видатні мовознавці».

Учителі рідної мови і літератури Василь та Галина Маровді, зарубіжної літератури Світлани Крещук діляться спогадами про професора Чучку П.П. з його сином Павлом Чучкою, дають інтерв`ю для документального фільму "Життя після життя"

Знаний письменник України, автор понад двох десятків книг Василь Кузан ділиться творчими планами з героєм його роману "Експрес - наречений" Василем Маровдієм.

ЦЯ  ЗАГАДКОВА  КРАЇНА  ЯПОНІЯ…

    У Керецьківській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 03 по 07 квітня 2017 року в рамках Тижня зарубіжної літератури проводилося  ряд заходів, присвячених неповторній культурі Японії під назвою «Ця загадкова країна Японія».

    На уроках літератури, образотворчого мистецтва під час проведення позакласних заходів кожен дізнався про цю прекрасну країну дуже багато.

    Японці вміють цінувати красу. У кожній квіточці, гілочці  вони бачать щось своє, бережуть свої культурні традиції. Вони ревно оберігають свої пам’ятки культури, архітектури. В Японії не побачите жодного зруйнованого храму.

     Особливе місце в культурі Японії займають знамениті сади, які перетворились  на витвори мистецтва, стали невід’ємною частиною архітектури.

      З учнями 9-Б класу було обговорено книгу В.Цвьтова «15 камінь саду Рьоандзі» (вчитель Крещук С.В.).

      А хто не чув про знамениту японську чайну церемонію? Вчитель Варга Н.І. у 7-Б класі провела позакласний захід, де учні й присутні вчителі змогли познайомитися із основними моментами цієї церемонії.

      Сучасна японська  література свої   витоки бере з глибини століть. Величезною пам’яткою була поезія, а одним із яскравих її представників -  славетний поет Мацуо Басьо, який писав свої знамениті вірші – хоку.

     У 9-Б класі була проведена конференція, присвячена творчості цього поета (вчитель Крещук С.В.). Учні виразно читали хоку Мацуо Басьо та самі писали вірші в стилі хоку.

                Ось деякі з них:

      Прийшла зима,

      Сніги покрили гори й доли,

      І мороз лютує в полі …

                                     (Куруц Ганна) 

 

     Роби добро

     Друзів багато май,

     Про них не забувай…

                                    (Грига Сергій)

 

    Звечоріло, ніч заходить,

    Ані зіроньки не сходить,

    Тільки сніг кругом паде…

                                     (Грига Христина)

 

    В лісі тихо,

    Співають синички

    Настала зима

                                  (Грига Сергій)

    Було проведено виставку ілюстрацій до хоку Мацуо Басьо.

 

Учні  дізналися багато цікавого, відкрили для себе  нове та загадкове про країну Японію.    

Рольова гра "Японське чаювання"

Добігає кінця ювілейний рік, присвячений Івану Франкові, але не завершується наше захоплення генієм. Численними заходами у нашій школі вшановано пам'ять славного поета, критика, літературознавця, громадського діяча. Тому наші учні, які цінують і люблять мистецтво слова, не залишилися осторонь і з радістю взяли участь у запропонованих заходах.

Download
Заходи із вшанування в Керецьківській ЗО
Adobe Acrobat Document 135.7 KB

ВІДКРИТИЙ УРОК НА ТЕМУ

"ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ. ІВАН ФРАНКО - КАЗКАР (ЗБІРКА "КОЛИ ЩЕ ЗВІРІ ГОВОРИЛИ"). РОЗПОВІДЬ ПРО ПИСЬМЕННИКА.

 

Тематична екскурсія до Нагуєвичів із учнями 6-А та 7-А класів.

                                                                  До 160-річчя Івана Франка

 

                                                           Екскурсія до Нагуєвичів і не тільки

 

       Життя – це завжди пізнання чогось нового, незвіданого, особливого. І як це чудово, коли випадає така можливість – осягнути нове. Власне з такою метою (та ще в ювілейний рік)  і була організована поїздка на Дрогобиччину, батьківщину Івана Франка. 23 жовтня  учні 6-А та 7-А класів Керецьківської загальноосвітньої школи разом зі своїми класними керівниками Суплінчак Ганною Іванівною та Пацан Тетяною Василівною відправились  у Нагуєвичі, де далекого 1856 року народився наш славний Каменяр Іван Якович Франко. Рідне Франкове село зустріло нас осінньою прохолодою, захмареним небом, проливним дощем і безліччю туристичних груп з різних куточків України.

       І ось під'їжджаємо до музею. При вході з правого боку розміщена скульптурна композиція «Іван Франко і світова література», яка була створена у 1986 році з ініціативи львівських скульпторів Еммануїла Миська, Йосипа Садовського та архітектора Станіслава Мигаля.

       Нас радо привітали працівники музею.  Ексурсовод розповіла  про дитячі та юнацькі роки поета, період проживання його в Нагуєвичах і на Дрогобиччині.

        У її супроводі ми відвідали й садибу батьків Івана Яковича. Будинок родини – просторий, під солом’яною стріхою, з сінями, дерев’яною колискою та іншими предметами побуту, збереженими ще з часів  дитинства малого Мирона (так називав себе Іван Франко). Побували й у батьковій кузні.

       На виїзді з села Франкового дитинства ми зупинилися біля вказівника, який веде до художньо-меморіального комплексу «Стежка Івана Франка». Далі гуртом, як тухольці Захара Беркута, пройшли цією стежиною, що повела нас у глиб лісу. Обабіч розміщені дерев’яні скульптури – символічні образи персонажів художніх творів Франка: Захар Беркут, Прометей, Каменяр, Дзвін, Мойсей, Кохана,  постать коваля. Через браму, що вгорі завершується вирізьбленою з дерева совою, вийшли на «Галявину казок», де впізнали персонажів: цар звірів Лев, Ведмідь Бурмило, хитрий Лис Микита, Кіт Мурлика та інші.

       Попрощавшись з батьківщиною українського Мойсея, учні відправилися в Меденичі, що за кілька кілометрів від Дрогобича. В цьому невеликому селищі знаходиться сучасний зоопарк «Лімпопо». Як ми і сподівалися, він виявився надзвичайно цікавим і з багатьма різноманітними тваринами. Кого там тільки не було! І білі вовки, і білі тигри, шотландська корова,  тибетський як,  верблюди, лами,  пуми,  лев з левицею,  пелікани, грифи, дикобрази... Учні із задоволенням годували мавп, наказували виконувати різні трюки (що мавпа із задоволенням  відтворювала),  перегукувались із папугами, милувались рисями, фотографувались на згадку. З купою приємних емоцій  ми поверталися додому, на рідну Свалявщину. За вікнами автобуса пропливали старовинні, загадкові, таємничі краєвиди Львівщини. Який ти прекрасний, наш рідний краю! 

                                                                                                                                  Тетяна Пацан,

                                                                                                            учитель української мови та  літератури                                                                                                                      Керецьківської загальноосвітньої школи

                                                                                                             I – III ступенів.

 

 

Download
Презентація.pdf
Adobe Acrobat Document 4.6 MB

З 04 ПО 08 2016 РОКУ ПРОВОДИВСЯ ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Урочиста лінійка, присвячена відкриттю Тижня зарубіжної літератури

Конкурс декламаторів поезії

Виставки малюнків

Конкурс юних письменників

Рольова гра. Японське чаювання

План проведення тижня   пам'яті Тараса Шевченка

№ п/п

Назва заходу

Дата проведення

Для яких класів

Хто відповідає

 

 

09 березня

 

 

1.

Урочиста загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю «Шевченківських днів»

 

09.03.

5-8 кл.

Суплінчак Г.І.

Черепко Т.І.

 

2.

Інформаційні хвилинки  «Незабутній Шевченко»

до 16.03

5-11 кл.

Кл. керівники, вчителі української мови та літератури

 

 

 

10 березня

 

 

3.

В шкільній бібліотеці оформити виставку книг «Слово, пісня, дума Кобзаря»

до 10.03.

5-9 кл.

Зав. бібліотекою

 

4.

Конкурс читців поезій Т.Шевченка

 

10.03.

8 кл.

Сакаль Т.В.

 

 

11 березня

 

 

5.

Виставка ілюстрацій та стіннівок «Наш Кобзар»

11.03.

5-9 кл.

Вчителі укр. мови та літератури,  образ. м-ва

 

 

 

14 березня

 

6.

Перегляд відеофільмів. Т.Шевченко. «Сон», «Наймичка»

14.03.

9 кл.

Суплінчак Г.І.

Пацан Т.В.

 

№ п/п

Назва заходу

Дата проведення

Для яких класів

Хто відповідає

 

15 березня

 

7.

Захист  учнівських проектів "Я відкриваю Шевченка"

 

 

15.03.

7-9 кл.

Вчителі укр. мови та літератури

8.

Звіт літературного гуртка «Слово про мову»

 

15.03.

5-7 кл.

Маровді Г.В.

 

16 березня

 

9.

Шкільний турнір декламаторів «Якби ти нас, Тарасе, чув»

 

16.03.

5-9 кл.

Маровді В.М.

 

17 березня

 

10.

Літературно-музична композиція «Вічна слава, Тарасе, тобі!»

17.03.

9 кл.

Суплінчак Г.І.,

Пацан Т.В.

 

 

18 березня

 

11.

Урочисте закриття тижня. Підведення підсумків.

 

 

18.03.

5-9 кл.

Вчителі укр. мови та літератури

                   

Урочиста загальношкільна лінійка, присвячена відкриттю Шевченківських днів

Інформаційні хвилинки "Незабутній Шевченко"

Виставка книг в шкільній бібліотеці "Слово, пісня, дума Кобзаря"

Конкурс читців поезії  Т.Шевченка

Перегляд відеофільмів. Тарас Шевченко. "Сон", "Наймичка"

Захист учнівських проектів "Я відкриваю Шевченка"

Звіт літературного гуртка "Я на сторожі коло їх поставлю Слово..."

Шкільний турнір декламаторів "Якби ти нас, Тарасе, чув"

Літературно-музична композиція "Вічна слава, Тарасе, тобі!"

Урочисте  закриття. Пдведення підсумків. Вручення грамот кращим декламаторам