Любов придумана не нами,

Вона від Бога нам дана,

І хоч любов буває різна,

Та кожна справжня -

Завжди лиш одна.....

Цими словами розпочалося свято у Керецьківській школі, на якому були і діти і педагогічний колектив

ВІДКРИТИЙ УРОК НА ТЕМУ

"ЛІТЕРАТУРНІ КАЗКИ. ІВАН ФРАНКО - КАЗКАР (ЗБІРКА "КОЛИ ЩЕ ЗВІРІ ГОВОРИЛИ"). РОЗПОВІДЬ ПРО ПИСЬМЕННИКА.

 

Нараду освітян провели у сільській галереї

     Нещодавно на базі Керецьківської ЗОШ I-III  ступенів під головуванням начальника відділу освіти  Свалявської РДА Е. В. Грабар, за участі методистів та спеціалістів
 Е. С. Приходько, Н. І. Ладані, Н. М. Власик, Л. В. Андрели, В. В. Скрип, М. В. Дребітко відбулася інструктивно-методична нарада з директорами  загальноосвітніх  навчальних закладів району, на якій обговорили низку важливих  аспектів, спрямованих  на покра
щення якості шкільної освіти у краї.

     На порядок денний було внесено важливі питання: «Про хід атестації педагогічних працівників у 2017 році»; «Про запобігання суїцидів серед дітей та молоді»; «Про проведення благодійної акції «Серце до серця»; «Про проведенння мовно-літературних конкурсів»; «Про проведення Року Японії в Україні»; «Про проведення у 2017 році третього фестивалю-конкурсу «Воскресни писанко» та інші.

     Оскільки виїзна рада директорів освітніх установ Свалявщини відбувалася у Керецьках, директор місцевої ЗОШ Василь Андрела, знайомлячи присутніх  із храмом мудрості й пізнання, представив гостям змістовну й цікаву презентацію, під час якої детально розповів не лише про хід навчального процесу, перелік досягнень та першочергові завдання, які ставлять перед собою педагогічний та учнівський колективи, а й  наголосив на важливості екологічно-естетичного виховання учнів, повідав про успіхи й звернув увагу на низку проблем, пов’язаних  із покращенням матеріально-технічної бази навчального закладу.

     Хоча впродовж останніх трьох років територія школи й набула привабливішого вигляду (озеленено подвір’я, встановлено нову огорожу, проведено косметичний ремонт коридорів та навчальних закладів), втім у керівництва є ще дуже багато планів, пов’язаних із покращенням умов, у яких перебувають школярі. Найнеобхідніше – заміна даху на одному з корпусів будівлі, встановлення енергозберігаючих профілів, косметичний ремонт їдальні, оновлення кухонного інвентарю. З відкриттям на базі Керецьківської ЗОШ I-III ступенів постійно діючої мистецької галереї майстрів живопису та різьбярства ці питання опинились як ніколи на часі. Тож поки і учні, у педагоги з нетерпінням очікують на їхнє вирішення, інформуючи присутніх із ще одним пунктом порядку денного «Про відкриття галереї художників та різьбярів с. Керецьки», Василь Васильович запропонував відвідувачам ближче познайомитися з творчо-мистецькою стороною шкільного життя, долучившись до споглядання рукотворних шедеврів.

     Слово надали ідейному натхненникові створення у самісінькому центрі Європи такого унікального мистецького осередку – вчителю української мови та літератури, заступнику директора Керецьківської ЗОШ І-ІІІ СТ. Василю Маровдію , який представив глядачам роботи , , розміщені у картинно -різьбярській  галереї : вирізьблений Герб Керецьок авторства Михайла Нитки , різьблення талановитого самоука Василя Стеблея-старшого , до якого доклав руку й Василь Стеблей-молодший , витвори представників ще однієї мистецької династії – батька і сина Івана Михайловича та Михайла Івановича Гецків , випускниць коледжу ім. А. Ерделі Мирослави Куруц та Марії Сакаль , натюрморт «Чорнобривці» Світлани Крищук , творчість Івана Чомонія , випускника Львівського інституту прикладного мистецтва ім. О. Довженка Івана Куруца , випускниці Керецьківської ЗОШ Оксани Сакаль , «Соняшники» Івана Січака , «Квітковий каприз» Михайла Ньорби , пейзажні й графічні доробки члена Міжнародної асоціації художників Франції і Канади Івана Белея ,члена Спілки фотохудожників Закарпаття , національної спілки фотохудожників України , Міжнародної федерації фотомистецтв (AFIAP) «Погляд крізь час « Миколи Поцка ,метра, котрий стояв у витоків живопису Керецьок , приятелював із такими світилами українського й світового живопису , як Й. Бокшай ,       А. Кашшай , З. Шолтес , А. Ерделі – Михайла Чомонія .

     А от із біографією видатних земляків , людей , що доклали до витворів не тільки уміння , а й частинку своєї душі, поціновувачів прекрасного світу мистецтва знайомили учні навчального закладу, які порадували всіх яскравим концертом.

     Задушевно звучав «Гімн Керецьківської школи» авторства Михайла Федорянича та сколомийкова пісня «Вітаємо у галереї» на слова Лариси Андрели, що її виконали учасники шкільного дитячого ансамблю (керівник Марина Мотиль), співанка «Карпати», якою тішили Олександра Мотиль і Микола Белей та інші.

     Родзинкою робочо-мистецького освітянського заходу стали віршовані твори, зачитані безпосередньо авторами поезій – методистами відділу освіти Свалявської РДА, знаною на Закарпатті й за його межами поетесою Ларисою Андрелою («Храм краси» - віршований відгук про творчість Івана Січака та «Він нам залишив не картини – ні!»..» - поезія, присвячена пам’яті Михайла Чомонія) й заступником директора з виховної роботи Марією Дочинець («Митцю» -експромт-посвята почесному гостю наради, члену Міжнародної асоціації художників Франції й Канади Івану Белею).

      До речі, це не єдиний віршований відгук, сказаний на адресу Івана Федоровича. Прекрасний вірш «Вівчар-мольфар» від імені поета-публіциста Михайла Турка слухачам презентував Василь Маровді.

     Підсумовуючи роботу директорів шкіл, Едіта Грабар відзначила, що такий підхід колективу Керецьківської – сприяти покращенню якості освітнього процесу, долучаючи учнів до художнього мистецтва, - є доброю мотивацією для інших директорів освітніх установ започаткувати на базі навчальних закладів нові методи позитивного впливу на формування підростаючих особистостей, які у майбутньому формуватимуть еліту нашої школи, Побажавши вчителям успішного складання атестації і подякувавши директору Керецьківської ЗОШ Василю Андрелі та його заступникові Василю Маровдію за теплий прийом, начальник відділу освіти оголосила нараду закритою.  

    Спостерігаючи за тим, як захоплено дивилися сіячі розумного, доброго й вічного на пейзажні малюнки гір, лісів та полонин, подумалося, що колись сюди на навчально-мистецькі оглядини обов’язково навідуватимуться й педагоги та учні інших країн. З огляду на те, що у відділі освіти Свалявської РДА уже є певний досвід із транскордонної педагогічної співпраці, та й сама школа може пишатися збіркою «Свалявщина у легендах і переказах», автором ідеї та упорядником якої є Лариса Андрела, - це видається чудовою ідеєю, яку обов’язково треба втілити в життя. Тож будемо сподіватися, що так воно і буде.

Оксана Пилипанинець,

методист відділу освіти Свалявської РДА,

 

 учасник наради у Керецьківській ЗОШ I-III ступе

З Днем Закоханих!

Святково прибрані коридори школи з нетерпіння чекали початку свята. 

І ось нарешті настав цей день...14 лютого!

     Учнівський парламент на порозі школи зустрічали подаруночками-сердечками всіх тих, хто приходив у школу цього дня. 

Для шановних учителів

Є люди, які ходять до школи майже все своє життя, з року в рік, щодня ідуть на уроки, бо така у них робота - наші вчителі. Тож від усієї душі дякуємо вам за цю почесну і шановну працю. Дякуємо за наші знання, наші майбутні успіхи і досягнення. Ваші слова назавжди збережуться у наших думках, а ваша доброта - у наших серцях. Щиро бажаємо вам здоров'я, радості, благополуччя, гідної заробітної плати, хороших учнів, добра, тепла, удачі та простого людського щастя!

 

Велике свято  в освітянсько-учнівському колективі

   У прекрасну  пору року, коли шелестить падолистом осінь, і снує в лузі мереживо бабиного літа,  для учнів молодших класів  відкрито нову сторінку— початкову школу.

  Десять  довгих років усі з нетерпінням чекали цього дня. І ось 20 жовтня 2015 року в селі Керецьки справжнє свято. В прекрасних вишиванках та з блакитно-жовтими кульками в руках, зі щирими усмішками десятки вдячних учнів та вчителів, а також директор школи, який доклав максимум зусиль та старань, щоб  відкрити  прекрасний   храм науки, чекають на тих, хто причетний до будівництва.

  Хлібом сіллю зустрічають на порозі нової школи голову Свалявської райдержадміністрації Дідовича О.А., начальника відділу освіти Свалявської райдержадміністрації  Грабар Е.В., голову Свалявської районної ради  Гартавела І.Й., міського голову м. Сваляви Ланя І.І., сільського голову  с.Поляна  Дрогобецького І.І., голову с.Керецьки Маровді М.М. та інших.

    У виконанні вчителів та учнів звучить Гімн школи, після чого запрошують гостей подивитися на нові класи, стенди та оформлення коридорів.

     Дрогобецький І.І. вручив  школярам  чотири прекрасні класні дошки, за що педколектив та учні   щиро йому дякують.

    Велика вдячність начальнику районного відділу освіти Едіті Василівні Грабар за чималу допомогу в відкритті школи.

     Для всіх присутніх на святі учні початкових класів підготували невеличкий  концерт. Наприкінці  Дідович О.А. подякував всім, хто причетний  до будівництва початкової  школи  і побажав вчителям та учням плідної праці та твочих злетів.
                                                                    

                                                                               Заступник директора з виховної роботи: Марія Дочинець.

Свято "Її величність жінка"